Ministerstwo Sportu i Turystyki objęło Honorowym Patronatem kampanię „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz”. realizowaną w tym roku pod hasłem „Dzieci i dorośli przeciwko otyłości”

To kolejny resort, który wsparł nasze działania i to wielka radość, bo przeciwdziałanie rozwojowi choroby otyłościowej w Polsce wymaga współpracy wielu środowisk i instytucji.
Atywność fizyczna jest jednym z najistotniejszych elementów profilaktyki otyłości. W leczeniu choroby otyłościowej natomiast, odpowiednio dobrana aktywność fizyczna jest ważnym składnikiem kompleksowego procesu terapeutycznego.
Dziękujemy Panu Ministrowi Jakubowi Rutnickiemu za wsparcie naszej misji i dostrzeżenie wyzwań, przed którymi stoją dziś miliony dzieci i dorosłych chorujących na otyłość w Polsce.
